التین وب
خانه / فرهنگی / سردار حق‌طلب:بیش از ۵۰ کتاب دفاع مقدس توسط مقام معظم رهبری تقریظ شده است

سردار حق‌طلب:بیش از ۵۰ کتاب دفاع مقدس توسط مقام معظم رهبری تقریظ شده است

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه گفت: امیدواریم بتوانیم کشورهایی که مردم‌شان در قالب مقاومت در مقابل ظلم و تجاوز به کشورهایشان، به خصوص استکبار و استعمار تلاش کردند را دعوت کنیم و ان‌شاء‌الله نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس را در سال آینده به صورت نمایشگاه بین‌المللی کتاب مقاومت برگزار کنیم.

سردار احمد حق‌طلب در گفت‌وگو با ایسنا در نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام اظهار کرد: در حوزه دفاع مقدس گونه‌های مختلف ادبی شامل خاطرات شفاهی، رمان، داستان، پژوهش و … را داریم و نحوه جنگ ما و روش‌های جدیدی که در مبارزه داشتیم و… همه موضوعاتی هستند که برای بیان به صورت مکتوب جذابیت دارند. این که مقام معظم رهبری بیش از ۵۰ کتاب را در حوزه دفاع مقدس تقریظ فرموده‌اند و این کتاب‌ها اکثرا به چاپ‌های ۶۰، ۷۰ تا ۱۳۰ و ۱۴۰ هم رسیده‌اند نشان دهنده جذابیت این کتاب‌ها است.فاخر بودن این کتاب‌ها نه فقط به خاطر انگیزه اعتقادی یا … نسبت به شهدا باشد، بلکه ادبیات به کار رفته در این کتاب‌ها به کتاب‌های اصیل ما در زمینه‌های مختلف در کشور تنه می‌زند.

وی بیان کرد: فکر می‌کنم وجود بیش از ۱۶هزار عنوان کتاب در کشور در حوزه کتاب دفاع مقدس که سن کمی نسبت به موضوعات فلسفی و شعر و ادبیات و … دارد نشان دهنده علاقه و مطالبه مردم باشد که اگر نبود در هیچ حوزه‌ای اینقدر کتاب چاپ نمی‌شد و این رشد به همان جذابیتی برمی‌گردد که در این کتاب‌ها وجود دارد.

سردار حق‌طلب اظهار کرد: دفاع‌مقدس ما به لحاظ زمانی یکی از طولانی‌ترین جنگ‌ها در مقایسه با همه جنگ‌ها در منطقه است و ویژگی‌های خاصی دارد از جمله مقابله جمهوری اسلامی با بیش از حداقل ۴۰ کشور. یعنی امروزه ما در یکی از مجموعه‌هایمان تجهیزاتی از بیش ۴۰ کشور که در جنگ علیه ما استفاده شده است و بر روی هر کدام نوشته شده که ساخت کدام کشور است را جمع‌آوری کرده‌ایم و در این زمینه بررسی‌ها و تحقیقات ما ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در جنگ تحمیلی علیه ایران، کشورهای عربی به عراق هم پول و هم نیروی انسانی دادند، ما در ایران از بیش از ۳۳ کشور اسیر داشتیم، همچنین عراقی‌ها مورد حمایت سیاسی هم قرار گرفته بودند، هرگز هیچ‌کدام از نهادهای بین‌المللی نه شروع تجاوز را و نه استفاده از سلاح‌های غیرمجاز مانند سلاح شیمیایی را محکوم نکردند و این پشتوانه سیاسی‌ای برای رژیم بعث عراق بود.

درباره ی محمد رضا شکاری

همچنین ببینید

پزشکیان نايب رییس مجلس باقي ماند

مسعود پزشکیان به عنوان نائب رییس اول و علی مطهری به عنوان نائب رئیس دوم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *