التین وب
خانه / اخبار تبریز / دومین جشنواره مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار شد

دومین جشنواره مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار شد

دومین جشنواره مهندسین جوان با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم میان مهندسان جوان برای دستیابی به اهداف صنعتی اصل ۴۴ قانون اساسی و شناسایی ضعف و قدرت در حوزه مهندسی برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای ضمن تبریک روز مهندس به جامعه مهندسان استان، اخلاق مهندسی و خلاء‎های مهارتی را به عنوان دو موضوع مهم در جامعه مهندسین برشمرد و گفت: نگاه اجتماعی در کنار مباحث فنی، یکی از مهم‎ترین مباحث در جامعه مهندسی است.

یعقوب نماینده، با اشاره به این مطلب که ایران از لحاظ تعداد مهندسان، جزو پنج کشور دنیا محسوب می‎شود، خاطر نشان کرد: نیازمندیم علاوه بر تبیین نقش مهم مهندسان در توسعه اقتصادی کشور، مولفه‎های مهمی چون مباحث اقتصادی، جامعه شناسی، روانشناسی و هنر نیز مد نظر قرار گیرد.

وی با اعلام این مطلب که حدود چهار هزار استاندارد مهارت آموزشی در حوزه آموزش‎های فنی و حرفه ای وجود دارد، اعلام کرد: هم اکنون، در حدود ۵۰۰ استاندارد آموزشی مهارت، توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی، قابلیت اجرایی دارد .

مدیر کل آموزش فنی وحرفه های آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به سرمایه گذاری‎های عظیمی که در حوزه آموزش‎های فنی و جرفه‌ای در بخش دولتی انجام ، یاد آور شد: سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای به عنوان نهاد آموزشی غیر رسمی، آماده ارائه هرگونه خدمات آموزشی برای شاغلین و جوانان جویای کار در راستای اشتغال پایدار است .

این جشنواره با همکاری ادراه کل آموزش فنی و حرفه‎ای آذربایجان شرقی در محل سالن همایش‎های فنی و حرفه‎ای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۳ تبریز برگزار شد.

درباره ی محمد رضا شکاری

همچنین ببینید

اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و آموزشی

معاون فرهنگی کمیته امداد آذربایجان شرقی اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *