التین وب
خانه / اخبار تبریز / بهره‌مندی ۲۰۰۰ بیمار خاص و صعب‌العلاج از خدمات کمیته امداد آذربایجان شرقی

بهره‌مندی ۲۰۰۰ بیمار خاص و صعب‌العلاج از خدمات کمیته امداد آذربایجان شرقی

به نقل از روابط عمومی کمیته امداد آذربایجان شرقی، محمد کلامی اظهار داشت : ۱۲ میلیارد و ۲۲۹ میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون برای درمان و بیمه مکمل مددجویان تحت حمایت این نهاد هزینه شده است.

وی بابیان اینکه ۶۳ پزشک خانواده با این نهاد همکاری می‌کنند، بیان کرد: پزشکان خیر، ضمن همدردی با بیماران تحت پوشش، تلاش می‌کنند تا آنها سلامتی روحی و جسمی خود را بازیابند.

کلامی با اشاره به اینکه ۳۶۲ مرکز درمانی طرف قرارداد با کمیته امداد استان آذربایجان شرقی هستند، گفت: بر اساس قرارداد منعقدشده، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی مختلف در سطح این استان به مددجویان و بیماران تحت حمایت به‌صورت رایگان و یا با کمترین هزینه خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی ادامه داد: ۳۵ بیمارستان، ۴ درمانگاه، ۳۰ آزمایشگاه، ۱۰۸ داروخانه، ۹ مرکز فیزیوتراپی و ۷۶ پزشک متخصص طرف قرارداد با کمیته امداد استان آذربایجان شرقی هستند.

وی بابیان اینکه اکنون ۳۹۵ بیمار زمین‌گیر از خدمات کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بهره‌مند هستند، گفت: هزینه‌های درمانی این بیماران بسیار سنگین است به‌طوری‌که برای نگهداری و درمان هر بیمار زمین‌گیر حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه می‌شود.

کلامی بابیان اینکه ۲۸۶ بیمار خاص و هزار و ۷۶۴ بیمار صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد این استان قرار دارند، بیان کرد: تأمین امکانات درمانی و هزینه‌های ناشی از درمان مددجویان تحت حمایت که دچار بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج هستند از مهم‌ترین اهداف طرح شفا است که خیران با مشارکت خود در این طرح نقش بسزایی در رفع مشکلات بیماران نیازمند ایفا می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در پایان گفت: با توجه به هزینه‌های سنگین درمانی بیماران صعب‌العلاج، از خیران و مردم نیکوکار می‌خواهیم با کمک‌های خود روند درمان این بیماران نیازمند را شتاب دهند.

درباره ی احد زینی زاده

طراح و برنامه نویس تحت وب و ویندوز
altin-web.ir

همچنین ببینید

اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و آموزشی

معاون فرهنگی کمیته امداد آذربایجان شرقی اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *