التین وب
خانه / اخبار تبریز / باهر ارسباران: مسئولان در حق ورزشکاران کم‌لطفی می‌کنند

باهر ارسباران: مسئولان در حق ورزشکاران کم‌لطفی می‌کنند

شمشیرباز تبریزی تیم ملی اسلحه سابر ایران گفت: مسئولان در حق ورزشکاران کم‌لطفی می‌کنند.

فرزاد باهر ارسباران در خصوص نایب قهرمانی‌اش در قالب تیم ملی اسلحه سابر ایران در جام جهانی شمشیربازی اسلحه سابر اظهار کرد: خداراشکر در این چند ماه تمرینات خوبی پشت سر گذاشتم و از آمادگی بسیار بالایی برخوردار بودم که توانستم در این مسابقات به خوبی ظاهر شوم.

وی در خصوص این رقابت‌ها گفت: مسابقات جام جهانی در لهستان برگزار شد که توانستیم در قدم اول، اوکراین را شکست داده و به مصاف ایتالیا برویم. در بازی مقابل ایتالیا، داوران نهایت سعی خود را انجام دادند که مقابل این تیم ببازیم، اما خداراشکر نتوانستند و چون مربی ما، آقای پیمان فخری، خودش داور است، داوران از او حساب می‌برند و نتوانستند ناداوری کنند.

وی افزود: با شکست دادن ایتالیا که تیم دوم رنکینگ دنیاست، توانستیم به جمع چهار تیم برتر مسابقات صعود کنیم و در نیمه‌نهایی، به مصاف تیم قدرتمند مجارستان رفتیم که این تیم، قهرمان المپیک و جهان را در اختیار دارد، ولی این موضوع باعث نشد که ما از پیش بازنده باشیم و با تمام وجود مقابل مجارستان جنگیدیم و توانستیم این تیم را نیز شکست دهیم.

باهر ارسباران خاطرنشان کرد: در فینال رقابت‌ها، متاسفانه به کره جنوبی که قهرمان المپیک شده بود، باختیم و به عنوان نایب قهرمانی رسیدیم که مدال نقره این مسابقات نیز کم از قهرمانی ندارد.

وی تأکید کرد: برگزاری فینال تمام‌آسیایی، نشان‌دهنده قدرت شمشیربازی این قاره است و هدف بعدی من، این است که بتوانیم در مسابقات اسپانیا موفق ظاهر شویم و برای این منظور، تمرینات‌مان را از روز شنبه شروع می‌کنیم و تمام تلاشم را می‌کنم که همچون مسابقات لهستان و مجارستان، مربی تیم از من راضی باشد.

شمشیرباز تبریزی ادامه داد: اما هدف اصلی من، بازی‌های ۲۰۱۸ جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ توکیو است که در هر دو رقابت‌ها، شانس کسب مدال و افتخارآفرینی داریم و تمام تمرکزم این است که اولین مدال المپیک را برای شهرم تبریز کسب کنم.

باهرارسباران در خصوص استقبال مسئولان تبریزی از این موفقیت گفت: البته من تازه به ایران رسیده‌ام و هنوز استقبالی انجام نشده و شاید از آمدنم خبر ندارند؛ اما جا دارد از آقای حبیب ستوده‌نژاد که زحمات زیادی برای ورزش استان می‌کشند، تشکر کنم.

وی تأکید کرد: متاسفانه آنطور که باید از ورزشکاران حمایت نمی‌شود و با وجود این‌همه امکانات و کارخانجات در تبریز، ما هنوز اسپانسری نداریم و مسئولان نیز، در حق ما کم‌لطفی می‌کنند و خود من مجبور می‌شوم که به دنبال پول بروم و این دغدغه‌ها باعث می‌شود که از ورزش حرفه‌ای دور شویم.

وی افزود: امیدوارم اسپانسری از ما حمایت‌ کند تا حداقل پول رفت و آمد ما به اردوها تأمین شود، ولی همه جا هزینه می‌شود، جز ورزش. بیشترین امید مسئولان برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی و المپیک، به من است و با این وجود، مسئولان در حقم کم‌لطفی می‌کنند.

درباره ی محمد رضا شکاری

همچنین ببینید

اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و آموزشی

معاون فرهنگی کمیته امداد آذربایجان شرقی اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *