التین وب
خانه / اخبار تبریز / انتشار یک هزار و ۳۴۶ عنوان کتاب در آذربایجان‌شرقی

انتشار یک هزار و ۳۴۶ عنوان کتاب در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌شرقی از انتشار یک هزار و ۳۴۶ عنوان کتاب در سطح استان خبر داد.

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌شرقی، محمد محمدپور اظهار داشت: در ۱۱ماه نخست سال ۹۶تعداد یک هزار و ۳۴۶ عنوان کتاب منتشر شده که این آمار در ۱۱ ماه سال گذشته یک هزار و ۱۹۸ عنوان بوده و بر این اساس نشر استان با ۱۲درصد افزایش ، نسبت به ۱۱ ماه نخست سال گذشته همراه بوده است.

وی گفت: شمارگان کتاب در ۱۱ ماه نخست ۱۳۹۶ یک میلیون و ۵۴۲هزار و ۵۰۱عنوان بوده و این در حالی است که تعداد شمارگان کل کتاب در ۱۰ماه نخست سال ۹۵ یک میلیون و ۳۴۱ هزار و ۲۰۰ عنوان بوده xکه در مقایسه با سال گذشته و در شمارگان کتاب‌ها رشد ۱۲ درصدی را شاهد هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: از نظر تعداد تألیف در ۱۱ ماه نخست سال ۹۶، تعداد یک هزار و ۱۴۴عنوان کتاب تألیف شده‌اند، که در مقایسه با تالیفی‌های ۱۰ماه سال ۹۵که یک هزار و ۴۹ عنوان بوده، با افزایش ۹درصدی مواجهیم.

وی افزود: ۲۰۲عنوان کتاب در سال ۹۶ ترجمه شده است که این رقم در سال ۹۵ یکصد و چهل و نه عنوان بوده، و از این حیث ضریب تغییرات سال ۹۶ نسبت به سال گذشته ۳۶درصد است.

این مقام مسئول گفت: در ۱۱ماه سال ۹۶تعداد چاپ اول یک هزار و ۱۵۱مورد است که این رقم در ۱۰ ماه سال ۹۵ یک هزار و چهار عنوان بوده که با این احتساب ۱۵ درصد افزایش داشته است.

محمدپور اعلام کرد: بر اساس این آمار، از نظر تجدید چاپ در ۱۱ماه نخست سال ۹۶، تعداد ۱۹۵ عنوان کتاب بیش از یک بار به چاپ رسیده‌­اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه، کتاب‌های منتشر شده در بازه زمانی مورد بررسی از سوی ۱۳۳ناشر انتشار یافته که از این تعداد ۱۲۲ ناشرو ۱۱ مورد هم ناشر مؤلف بوده‌اند، افزود: بر اساس آمار اعلام شده در ۱۱ ماه سال ۹۶ از کل یک هزار و ۳۴۶عنوان کتب منتشره در سطح استان، بیشترین پراکندگی جغرافیایی انتشار کتاب‌ها با یک هزار و ۲۶۵عنوان در تبریز روی داده و بعد از آن شهرهای اهر با ۲۸عنوان، بناب۲۷، مراغه ۲۰، میانه ۲، مرند ۲ و هشترود ۲ عنوان کتاب منتشره را به خود اختصاص داده‌اند.

درباره ی محمد رضا شکاری

همچنین ببینید

پزشکیان نايب رییس مجلس باقي ماند

مسعود پزشکیان به عنوان نائب رییس اول و علی مطهری به عنوان نائب رئیس دوم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *