التین وب
خانه / اجتماعی / احیای سنت دیرینه مولودی خوانی بازاریان تبریز

احیای سنت دیرینه مولودی خوانی بازاریان تبریز

سنت دیرینه ی مولودی خوانی بازاریان تبریز، با برگزاری جشن نیمه شعبان توسط شهرداری تبریز احیا شد.

در سالیان نه چندان دور، بازاریان تبریز در ایام نیمه شعبان، دیوارهای سراسر بازار را با تخته فرشهای نفیسی تزئین و با توزیع شیرینی و نذورات میان مردم و مولودی خوانی، میلاد ولی عصر (عج) را گرامی می داشتند.

در دیدار اخیر شهردار تبریز با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به رسم یاد شده خواستار احیای این سنت حسنه تاریخی در بازار تبریز شده بود.

امام جمعه تبریز در این دیدار با اشاره به اینکه طی سالهای اخیر روال بر این شده که در بازار تبریز و بخصوص تیمچه ی مظفریه فقط مراسم سینه زنی برگزار می شود خواستار احیای مراسم جشن و شادی و میلاد ائمه اطهار شده بود.

شهرداری منطقه هشت تبریز نیز پیرو این سخنان، با مشارکت گسترده ی بازاریان و هیئات مذهبی، برنامه ریزی های لازم را انجام و جشن میلاد امام زمان (عج) در بازار تاریخی مظفریه برگزار شد.

در این مراسم که نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، شهردار و جمعی از اعضای شورای کلانشهر تبریز حضور داشتند، با اجرای برنامه توسط گروه تواشیح رضوان و مولودی خوانی توسط مداحان اهل بیت(ع)، سالروز میلاد امام زمان(عج) گرامی داشته شد.

در انتهای مراسم طبق رسم دیرین چندین ساله، مجمع هیئات حسینی با شاخه گلهایی در دست در حال خواندن ورد امام زمان وارد بازار شده و تیمچه ها رو دور می زنند و برنامه را در بازار پنیه‌چی خاتمه می دهند، با همخوانی مردم انجام گرفت.

درباره ی محمد رضا شکاری

همچنین ببینید

پزشکیان نايب رییس مجلس باقي ماند

مسعود پزشکیان به عنوان نائب رییس اول و علی مطهری به عنوان نائب رئیس دوم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *