التین وب
خانه / اجتماعی / اجرای طرح زوج و فرد در تبریز در روزهای خاص

اجرای طرح زوج و فرد در تبریز در روزهای خاص

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد: طرح تردد زوج و فرد خودروها در روزهای خاص و با توجه به شرایط ترافیکی و آلودگی هوا در تبریز اجرا می شود.

محمد صادق پورمهدی در جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل استان، افزود: به شهرداری تبریز و پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان ماموریت داده شده تا با هماهنگی و تعامل یکدیگر این طرح در روزهای خاص و در محدوده هایی که می توانند اعمال قانون کنند، اجرا شود.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیکی به ایام نوروز برای کنترل ترافیک شهری طرح زوج و فرد در ساعات و روزهای مشخص در کنار طرح LEZ اجرا می شود.

پورمهدی گفت: با اجرای طرح LEZ در مناطقی که آلودگی هوا بالاست، از ورود خودروهایی با آلایندگی بالا جلوگیری می شود.

وی همچنین در خصوص مصوبات کمیته ایمنی حمل و نقل شهرهای استان اظهار کرد: در این جلسه با بررسی گزارشات تصادفات، ساعات تصادفات، تلفات جانی، و نقاط حادثه خیز استان تدابیری برای کاهش آمار اتخاذ شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: دستگاه های مربوطه موظف به اجرای مصوبات کمیته در راستای کاهش آمار تلفات و اصلاح نقاط حادثه خیز هستند.

وی همچنین اظهار کرد: با اجرای طرح نوروزی تعداد پایگاه های پلیس و امداد و نجات در راه های مواصلاتی استان افزایش می یابد.

پورمهدی بر استفاده از فضای مجازی در راستای اطلاع رسانی به شهروندان تاکید کرد و گفت: با استفاده از شبکه های اجتماعی می توان اقدامات ارزنده ای در راستای فرهنگ سازی برای کاهش تلفات و تصادفات انجام داد.

درباره ی محمد رضا شکاری

همچنین ببینید

اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و آموزشی

معاون فرهنگی کمیته امداد آذربایجان شرقی اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *