التین وب
خانه / اخبار تبریز / آزادسازی بخشی از اراضی کیامکی و مراکان در محدوده منطقه آزاد ارس

آزادسازی بخشی از اراضی کیامکی و مراکان در محدوده منطقه آزاد ارس

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان اظهار داشت: با پیگیری سازمان منطقه آزاد ارس و مساعدت‌های سازمان حفاظت محیط زیست کشور، ۱۳ هزار و ۵۹۱ هکتار از اراضی تحت حفاظت محیط زیست در محدوده این منطقه آزادسازی شد.

وی اعلام کرد: این اراضی، شامل ۱۱ هزار و ۱۶۲هکتار از اراضی معتلق به پناهگاه حیات وحش کیامکی آذربایجان شرقی و ۲ هزار و ۴۲۹ هکتار از اراضی منطقه حفاظت شده مراکان آذربایجان غربی است.

نریمان با اشاره به اینکه این اراضی در تداخل با محدوده منطقه آزاد ارس است، اظهارکرد: با توجه به آزادسازی صورت گرفته، این اراضی برای تعیین کاربری‌های مورد عمل در اختیار سازمان منطقه آزاد ارس قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در ادامه گفت: با واگذاری این اراضی، ارزش دارایی‌های منطقه آزاد ارس افزایش یافته و محدودیت‌های قبلی ناشی از تداخل این اراضی با مناطق مورد حفاظت محیط زیست، برای سرمایه گذاران جدید به خصوص در حوزه گردشگری و حمل و نقل از بین می‌رود.

نریمان با تشکر از رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، تاکید کرد: صدور چنین مصوبه‌های زیست محیطی اتفاقی بسیار نادر در کشور محسوب می‌شود و ناشی از پیگیری‌های مستمر و ویژه مدیران سازمان منطقه آزاد ارس است.

وی با اشاره به نتایج و دستاوردهای آزادسازی اراضی اشاره شده، گفت: به دنبال این اقدام منطقه آزاد ارس با توجه به استعداد بالقوه از نظر داشتن وسعت سرزمینی، در زمینه وسعت اراضی قابل واگذاری به سرمایه گذاران در رده اول مناطق آزاد کشور قرار می‌گیرد.

گفتنی است، در طول یک ماه گذشته، با برگزاری آخرین جلسه بین سازمان منطقه آزاد ارس با ادارات کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، تمام تعارض‌های زیست محیطی بین ارس و این استان‌ها، رفع شده و تفاهم نامه‌ای در این زمینه به امضای دو طرف رسید.

 

درباره ی احد زینی زاده

طراح و برنامه نویس تحت وب و ویندوز
altin-web.ir

همچنین ببینید

اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و آموزشی

معاون فرهنگی کمیته امداد آذربایجان شرقی اعزام ۱۴۲۰ مددجوی آذربایجان شرقی به اردوهای زیارتی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *